.info

pomorskie
Chmielno - Człuchów

NOCLEGI w województwie pomorskim.  Reklama na rok i na pięć lat - cennik.
Zamówienie reklamy: 
501 153 348, 534 110 120, 22 258 33 12   123noclegi@gmail.com  123@123noclegi.info

  Chmielno, Chojnice, Chynowie, Ciemno, Czapielsk, Czarlina, Czarna Dąbrowa, Czarna Huta, Czarna Woda, Czarne Dolne,  Czarny MłynCzernin Człuchów

CHMIELNO       
Wieś, siedziba gminy, powiat kartuski. 10 kilometrów od Kartuz i 44 od Gdańska. Teren górzysty poprzecinany jeziorami. W XII wieku gród,
siedziba kasztelani kaszubskiej. Znany ród garncarzy Neclów, warsztat działa do dziś. Muzeum Ceramiki Kaszubskiej. XIX wieczny kościół barokowy.
Komunikacja PKS (autobusowa) do Kartuz, Gdańska i Gdyni. Do kolei 2,5 km - stacja Garcz linii Kartuzy - Lębork

   

CHOJNICE  0-52

 


Chojnice - mal. HIAZINTUS

Miasto powiatowe ok. 40.000 mieszkańców, położone na północ od Bydgoszczy. Już w XI wieku istniała tu osada. Miasto pod panowaniem krzyżaków do pokoju toruńskiego w 1466 r. Zabytki architektury; kościół Ścięcia Świętego Jana Chrzciciela z XIV w., mury miejskie z połowy XIV w., kamienice XVIII wieczne. Muzeum Historyczno-Etnograficzne. Pomniki przyrody; rezerwat torfowiskowy, Bory Tucholskie, Zaborski Park Krajobrazowy, Skansen Etnograficzny. Liczne szlaki turystyczne, jeziora - sporty wodne itp. Komunikacja kolejowa i autobusowa.

 

CHYNOWIE   
Wieś w gminie Gniewino, powiat wejherowski. Położona na skraju Puszczy Wierzchucińskiej, 20 km na południe od wybrzeża morskiego i 13 km na południe od jez. Żarnowieckiego. Dojazd od drogi krajowej nr   6   Lębork - Wejherowo przez Strzebielino lub Łęczyce - Świetlino. Zabytkowy pałac z XVII w.

   

 CIEMNO  

 


Ciemno - kapliczka nad jeziorem
mal. HIAZINTUS

Wieś w gminie Tuchomie, powiat bytowski. Położona 4 km na południe od Tuchomia i drogi krajowej
nr  20  Miastko - Bytów. W pobliżu rzeka Kamienica i jez. Kamieniczno.

CZAPIELSK
Wieś w gminie Kolbudy, powiat gdański. Położona nad Reknicą - turystyczny szlak Wzgórz Szymbarskich. Przywidzki Obszar Chronionego Krajobrazu. W sąsiedztwie rezerwat "Jar Reknicy". Historia sięga początków XIV w., barokowy kościół św. Marcina z XVIII w.

CZARLINA
Wieś kaszubska w gminie Kościerzyna, powiat kościerski. Położona nad jeziorem Radolne, w pobliżu jez. Jelenie oraz rzeka Wda. Teren Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, 11 km na południe od Kościerzyny. Siedziba sołectwa w skład którego wchodzi również osada Skoczkowo.

CZARNA DĄBROWA  
Wieś w gminie Studzienice, powiat bytowski. Położona 11km na południowy zachód od Bytowa, 2 km na południe od drogi krajowej nr  20  Bytów - Kościerzyna.

CZARNY MŁYN
Wieś w gminie Puck, powiat pucki. Położona 3 km na południe od wybrzeża Bałtyku, 2,5 km na południe od Jastrzębiej Góry.

CZARNA HUTA
Wieś w gminie Przywidz, powiat gdański. Należy do sołectwa Stara Huta. Położona 3 km na zachód od drogi wojewódzkiej nr  221  Kościerzyna - Gdańsk.

CZARNA WODA 

CZARNE DOLNE  
Wieś w gminie Gardeja powiat Kwidzyn. Kościół parafialny p.w. Matki Bożej Różańcowej i św. Antoniego z XIV wieku.

CZERNIN             
Wieś w gminie Sztum powiat sztumski.
Położona 15, km na południowy wschód od granic Sztumu i jezior: Barlewickiego i Sztumskiego. Dojazd drogą wojewódzką nr  517  Sztum - Stary targ, Stary Dwór. Historia wsi sięga XIII w., we wsi XVII dworek Donimirskich.

   

CZŁUCHÓW

 Widok na zamek - mal. HIAZINTUS

Miasto powiatowe liczące ponad 15.000 mieszkańców, położone 10 kilometrów od Chojnic, nad jeziorem Człuchowskim (pojezierze krajeńskie). Już w XII wieku był tu gród słowiański. Pierwszy kościół wybudowany w 1209 r. Miasto też było grodem krzyżackim, było zdobywane przez Szwedów. Miasto otoczone czterema jeziorami, lasy bogate w runo leśne. W okolicach doskonałe warunki do wycieczek pieszych, rowerowych, polowań, grzybobrania, do uprawiania sportów wodnych.
Miasto leży na skrzyżowaniu dróg krajowych nr
 25  Biały Bór - Kamień Krajeński i  nr  22  Jastrowie - Czersk.

   

Noclegi:  dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie, opolskie podkarpackie, podlaskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie, zachodniopomorskie

     Hotele             Hotele WARSZAWA 

Internet (reklama, aktualizacje): Marek Lewandowski  tel.  501 153 348;    534 110 120;    22 258 33 12  
Copyright © 2001-2021 (domena opłacona do 2021 roku)   123@123noclegi.info