.info

województwo
świętokrzyskie
Szydłów - Wąchock

NOCLEGI w województwie świętokrzyskim. Reklama na rok i na pięć lat - cennik.
Zamówienie reklamy: 
501 153 348, 534 110 120, 22 258 33 12   123noclegi@gmail.com  123@123noclegi.info

Szydłów, Śladków Mały, Święta Katarzyna, Tarczek, Trzcianki, Tumlin-Osowa, Tumlin-Węgle, Ujazd, Wąchock


Tumlin-Węgle - "U LESZKA"

SZYDŁÓW    
Wieś, siedziba gminy w powiecie staszowskim. Położona na Pogórzu Szydłowskim na terenie Chmielnicko-Szydłowskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Prawa miejskie w 1329 r. utracone w 1869 r. Najważniejsze zabytki: Zamek królewski z XIV w., zachowane mury obronne z XIV w z Bramą Krakowską, kościół farny św. Władysława - XIV w., kościół Wszystkich Świętych z zachowaną polichromią z końca XIV w. Coroczne dni Szydłowa (święto Śliwki - największe zbiory w Polsce). Z uwagi na zachowaną architekturę Szydłów nazywany "Polskie Carcassonne".

Miejscowości gminy Szydłów: Brzeziny, Gacki, Grabki Duże, Jabłonica, Korytnica, Kotuszów, Kurozwęki, Mokre, Osówka, Potok, Potok Rządowy, Rudki, Stary Solec, Szydłów, Wola Żyzna, Wolica, Wymysłów, Życiny

ŚLADKÓW MAŁY    
Wieś w gminie Chmielnik w powiecie kieleckim. Położona przy drodze krajowej nr  73  Chmielnik - Busko.

ŚWIĘTA KATARZYNA
Wieś w gminie Bodzentyn, powiat kielecki. Spokojna miejscowość wypoczynkowa, słynna klasztorem benedyktynów i najlepszym wejściem na Łysicę. Położona w Górach Świętokrzyskich u stóp Łysicy - 612 m. (Świętokrzyski Park Narodowy) - 18 km na wschód od Kielc, 6 km na południowy zachód od Bodzentyna, przy drodze wojewódzkiej nr  752  . Od XV w. klasztor Benedyktynów, pamiątki po Stefanie Żeromskim, źródło lecznicze. Muzeum Kryształów i Skamieniałości.

TARCZEK
Wieś w gminie Pawłów, powiat starachowicki. Położona 4 km na zachód od Bodzentyna i  11 km na południe od Starachowic. Dojazd drogą wojewódzką nr  752  .

TRZCIANKI
Wieś w gminie Sitkówka-Nowiny, powiat kielecki. Miejscowość o charakterze rekreacyjnym, położona nad Bobrzą , na południe od Kielc.

TUMLIN-OSOWA
Wieś w gminie Zagnańsk, powiat kielecki. Położona 10 km na północ od Kielc.

TUMLIN-WĘGLE
Wieś w gminie Zagnańsk, powiat kielecki. Położona 10 km na północ od Kielc, 2,5 km na zachód od drogi krajowej nr 74 i 2 km na południe od drogi wojewódzkiej nr 750. Osada o historii sięgającej XI w. - związana z górnictwem miedzi. Kamieniołom czerwonego piaskowca, kościół wczesnobarokowy z 1599 r. W pobliżu rezerwat przyrody "Kamienne Kręgi" - czyli prehistoryczne miejsca kultu na szczycie góry Grodowej.


Gospodarstwo Agroturystyczne - U LESZKA

Leszek Niebudek
Tumlin-Węgle 65; 26-050 Zagnańsk
leszek455@onet.pl

tel. 691 399 154

Gospodarstwo „U Leszka” zaprasza na wypoczynek.
Położenie na szlaku turystycznym Gór Świętokrzyskich daje świetną okazję do wypraw pieszych i rowerowych.

W najbliższej okolicy są dwa zalewy.. jeden położony dwa kilometry od gospodarstwa drugi w oddaleniu - pięciu kilometrów. W drodze nad zalew czeka Państwa zwiedzanie Huty im. Stanisława Staszica, a już nieco dalej słynny dąb Bartek.

W okresie zimowym można skorzystać z wyciągu narciarskiego - zaledwie
2 km od nas.
Dysponujemy trzema pokojami 2-3 osobowymi z łazienkami. W budynku jest kuchnia dla gości i kawiarenka z barkiem, duży ogród z miejscem na ognisko i grill. Wieczorem można obejrzeć film na dużym ekranie, posiedzieć przy barku, pogrzać się przy kominku...
W całym obiekcie jest internet bezprzewodowy.
Zorganizujemy dla Państwa każdą biesiadę i każdą uroczystość do 30 osób.
Każdego gościa traktujemy indywidualnie - pojedziemy na wycieczkę, zorganizujemy kulig.
Wieczorem film przy kominku, lub pogawędzimy przy barze.
Dobra muzyka, karczek pieczony, ognisko, czy trzeba czegoś więcej,
żeby odpocząć od zgiełku miasta.

     

 

UJAZD      
Wieś w gminie Iwaniska, powiat opatowski. Siedziba sołectwa w skład którego wchodzi wieś Haliszka. Położona na południowo-zachodnim krańcu Gór Świętokrzyskich (Pasmo Iwańskie). Historia miejscowości sięga XII w., ruiny zamku zamku Krzyżtopór, wzniesionego w 1631-1644.  

noclegi - zobacz: Haliszka

WĄCHOCK    
Miasto, siedziba gminy miejsko-wiejskiej w powiecie starachowickim. Historia sięga XII w. prawa miejskie od 1994 r. Ważniejsze zabytki: zespół klasztorny cystersów z XII w., ruiny dawnego XIX w. zajazdu (kwatera generała Langiewicza w powstaniu styczniowym), zabytkowe domy z XIX w., kaplica św. Rocha, cmentarze. Miasto położone pomiędzy Skarżyskiem - Kamienną i Starachowicami, dojazd drogą krajową nr  42  .

Miejscowości gminy Wąchock: Marcinków, Parszów, Rataje, Wąchock, Węglów, Wielka Wieś.

Noclegi:  dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie, opolskie podkarpackie, podlaskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie, zachodniopomorskie

     Hotele             Hotele WARSZAWA 

Internet (reklama, aktualizacje): Marek Lewandowski  tel.  501 153 348;    534 110 120;    22 258 33 12  
Copyright © 2001-2021 (domena opłacona do 2021 roku)   123@123noclegi.info